Ange e-post för det konto som du önskar återställa lösenord för.

Ett mail med instruktioner för återställning av lösenord har skickats till {{data.email}}

{{errorMessage}}

Logga in

Du är nu registrerad

Logga in för att spara produkter och material i dina listor.

Lösenordet är för svagt

{{errorMessage}}

Kontakta Höganäs Kakel - Kundservice

Kundservice är öppet vardagar 8:00-16:30


Den 10de maj har kontoret stängt


Telefonnummer: 010-475 40 00

Mail: order@hoganaskakel.se


Malin Danielsson

Kontakta Höganäs Kakel Malin

Ola Petersson

Kontakta Höganäs Kakel Ola

Kontakta Höganäs Kakel - Våra butiker

Besök någon av våra Höganäs Kakelcenter, vi finns från Sundsvall i norr till Malmö i söder. Kom in och diskutera dina tankar om ditt dröm badrum och perfekta kök med någon av våra experter. Kom in och bli inspirerad av våra bästsäljare, nyheter och andra spännande produkter. I våra butiker hittar du allt du behöver för ditt nya kök, bad och andra rum i ditt hem.

Kontakta Höganäs Kakel - Arkitektsäljare

Arkitektsupport har öppet vardagar mellan 08:00-16:30 (lunchstängt 12:00-12:30)
Tel: 010-475 40 20 arkitektsupport@hoganaskakel.se
Varmt välkommen att kontakta din lokala säljrepresentant för att diskutera kommande projekt, boka möte eller informationsträff.

Carin Wester

Distrikt syd

Arkitekt/Projekt
073-707 35 06

carin.wester@hoganaskakel.se

Joakim Borg

Joakim Borg Arktektsäljare Göteborg

Distrikt väst

Arkitekt/Projekt
073-707 36 81

joakim.borg@hoganaskakel.se

Peter Andersson

Peter Andersson platschef, Höganäs Kakelcenter Sundsvall

Distrikt södra Norrland

Arkitekt/Projekt/ÅF
073-707 36 69

peter.andersson@hoganaskakel.se

Maria Ehnemark

maria_ehnemark

Distrikt öst

Arkitekt/Projekt
073-707 35 43

maria.ehnemark@hoganaskakel.se

Säljregion syd

David Sohlman

Projekt/ÅF
073-073 32 25

david.sohlman@hoganaskakel.se

Carin Wester

Arkitekt/Projekt
073-707 35 06

carin.wester@hoganaskakel.se

Fredrik Welinder

Innesäljare/Projekt
073-707 36 17

fredrik.welinder@hoganaskakel.se

Mikael Nordström

Projektkoordinator
010 475 42 44

mikael.nordstrom@hoganaskakel.se

Säljregion Göteborg (Väst)

Lina Tasevski

säljare göteborg Lina Tasevski

Projekt
072-254 48 74

Lina.Tasevski@hoganaskakel.se

Dennis Djordjevic

Projektkoordinator
073-707 36 49

dennis.djordjevic@hoganaskakel.se

Joakim Hellström

Joakim Borg

Joakim Borg Arktektsäljare Göteborg

Arkitekt/Projekt
073-707 36 81

joakim.borg@hoganaskakel.se

Fredrik Hesselgren

Arkitektsäljare Fredrik inspiration för företag

Säljregion Stockholm (Öst)

Bulent Yigin

Bulent Yilgin projektsäljare

Projekt
073-7073678

Bulent.Yigin@hoganaskakel.se

Petra Fredriksson

Projektkoordinator
073-707 36 04

petra.fredriksson@hoganaskakel.se

Maria Ehnemark

maria_ehnemark

Arkitekt/Projekt
073-707 35 43

maria.ehnemark@hoganaskakel.se

Fredrik Crona

Teknisk säljare
0702-09 66 31

fredrik.crona@hoganaskakel.se

Säljregion norr

För dig som bor i: Borlänge/Falun, Avesta/Hedemora, Mora, Gävle/Sandviken, Bollnäs/Söderhamn, Hudiksvall/Ljusdal, Sundsvall, Härnösand/Kramfors, Sollefteå, Örnsköldsvik, Östersund, Umeå, Skellefteå, Lycksele, Piteå, Luleå/Boden, Haparanda/Kalix, Kiruna/Gällivare.

Peter Andersson

Peter Andersson platschef, Höganäs Kakelcenter Sundsvall

Arkitekt/Projekt/ÅF södra Norrland
073-707 36 69

peter.andersson@hoganaskakel.se

Försäljning nationellt

Dennis Görthz

Försäljningschef
Norden
010-475 40 52

dennis.gorthz@hoganaskakel.se

Linus Renhammar

Försäljningschef
Key Accounts Norden
010-475 40 14

linus.renhammar@hoganaskakel.se

David Ahlburg

Key Account Manager
Nationell
072-208 54 44

david.ahlburg@hoganaskakel.se

Teknik

Tobias Rundström

Kontakta Höganäs Kakel

Teknik: Bruk och keramik
073 - 707 35 77

tobias.rundstrom@hoganaskakel.se

Fredrik Crona

Teknisk säljare
0702-09 66 31

fredrik.crona@hoganaskakel.se

Företagsledning

Max Råvik

Max Råvik VD Kontakta Höganäs Kakel

VD/Managing Director
010-475 40 55

max.ravik@hoganaskakel.se

Daniel Leo

CFO/Ekonomichef
010-475 40 30

daniel.leo@hoganaskakel.se

Dan Andersson

COO/Operativ chef
073-707 36 10

dan.andersson@hoganaskakel.se

Press, Media & Marknadsfrågor

Pernilla Ohlin

Press & Media
Senior PR Consultant
Grand Relations
+46 76 317 29 51

pernilla@grandrelations.com

Marknadsavdelningen